Zabezpiecz swój biznes!

Zadbaj z IB o swój rozwój!

Poczuj się bezpiecznie w swojej firmie!

Skorzystaj z bezpiecznych rozwiązań!

Zespół Stresów Pourazowego PTSD – kurs

Zespół Stresów Pourazowego jest zagrożeniem dla każdego z nas. Strażacy, policjanci, ratownicy, personel medyczny oraz wojskowi – te grupy zawodowe szczególnie narażone są na sytuacje, które przyczyniają się do wystąpienia PTSD. Każdy z nas, niezależnie od zawodu powinien wiedzieć na czym polega Zespół Stresu Pourazowego, co go powoduje i jak go leczyć. Ten kurs pozwoli nam na zdobycie tej wiedzy a na dodatek dzięki niemu osoby przygotowujące się do zawodów mundurowych, pedagogicznych i społecznych lub już w nich pracujące będą miały możliwość uzyskać potwierdzone kwalifikacje w obszarze wiedzy i reakcji na PTSD.

Kurs poprowadzi Pani Monika Filipowska, psycholog z Poznania zajmująca się pomocą psychologiczną dla funkcjonariuszy służb mundurowych, weteranów, osób uzależnionych, dla ofiar przestępstw i ofiar przemocy domowej. Pani Monika prowadzi liczne szkolenia z zakresu nabywania kompetencji i wiedzy społecznych, psychologicznych oraz komunikacyjnych.

 

Cele:

Nabycie wiedzy z zakresu czynników ryzyka, profilaktyki i leczenie Zespołu Stresu Pourazowego PTSD. Uczestnicy kursu uzyskają wiedzę o podstawowych sposobach rozpoznania PTSD, środowiskach najbardziej narażonych na wystąpienie Zespołów Stresu Pourazowego w tym u funkcjonariuszy i żołnierzy biorących udział w działaniach zbrojnych oraz w misjach zagranicznych, a także o działaniach profilaktycznych podejmowanych przez różnego rodzaju instytucje w tym służby mundurowe i leczeniu.

 

Program:

  1. Co to jest zespół stresu pourazowego - charakterystyka
  2. Czynniki ryzyka
  3. Psychologiczne następstwa
  4. Profilaktyka
  5. Leczenie

 

Termin kursu:  07.10. 2014, godzina 16:00-20:00, zapisy do 03.10.2014r.

 

Miejsce: 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
ul. Grunwaldzka 11, 60-782 Poznań, sala G1

 

Koszt kursu:

  • Studenci i Absolwenci WSB – 89 zł
  • Pracownicy WSB 89 zł
  • Osoby spoza uczelni – 99zł

 

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu!

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: kontakt@instytut-bezpieczenstwa.pl lub telefonicznie: 618 510 518 wew. 46, podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz potwierdzenie dokonania przelewu.

 

Wpłatę za szkolenie należy kierować na konto Instytutu:

 

DANE DO WPŁATY:
Instytut Bezpieczeństwa Sp. z o.o. 

60-778 Poznań, 
ul. Elizy Orzeszkowej 1
NIP: 779-240-97-99

29 1090 1346 0000 0001 1988 7123

koniecznie z dopiskiem: „Imię i nazwisko, kurs - PTSD"